Bitkoinas – amžiaus galimybė

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „bitcoin opportunity“

Jau bene mėnesį matome kaip stoja ir pradeda byrėti suvaržytos pasaulio šalių ekonomikos. Stoja ne tik produkcijos tiekimas, bet ir gamyba. Akcijų birža “kraujuoja” kaip niekad. Valstybės spausdina pinigus kaip pakvaišusios. O įbauginta liaudis sėdi užsidariusi namuose.

Tačiau gal būt tai galimybių metas? Stebima tendencija byloja, kad žmonės labiausiai pralobsta krizės metu. Ar tai įmanoma? 

VELNIOP BAIMES

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „no fear“

Krizė vadinama krize dėl sukeliamo sąstingio, kuris ne tik ekonominis, bet ir emocinis. Didžioji žmonių dalis veikia instinktyviai, pagal masines emocines apraiškas – baimes. 

Mažoji žmonių dalis mąsto ir veikia savo nuožiūra. Šaltas racionalumas padeda geriau įvertinti esamas aplinkybes, susigaudyti kas vyksta aplinkui ir modeliuoti galimus scenarijus be didesnio emocinio prisirišimo. Taip turi veikti žmogus, kuriam rūpi jo saugumas. Kuriam rūpi jo turtas ir pinigai. 

Jei žmogus pakankamai racionalus, jis anksčiau ar vėliau pradeda vertinti galimas alternatyvas, kad ir kokios pajuokiamos jos bebūtų.

Paklauskite savęs: ar būtūmėte pasijuokę, jei kas nors jums prieš metus būtų tvirtinęs, kad dabar sėdėsite prie kompiuterio ekrano ir pergyvensite dėl tualetinio popieriaus išteklių bijodami išeiti į lauką?

CHA CHA. 

NEVYNIOJANT Į VATĄ

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „Laugh loudly monkey“

Kažkas juokėsi iš Bitkoino prieš dešimt metų. Kažkas iš jo juokiasi dabar. Kažkas iš jo juoksis ir dar po dešimties metų (greičiausiai savo nenaudai).

Kodėl juokiasi?

NES NESUPRANTA

Žmonės nesupranta, kad kai dalykų nesupranta, jie jų vengia ir todėl iš jų juokiasi.

Nesupranta, kad tai, kas “tikra” nebūtinai turi būti fizinės formos – jūsų banko sąskaitos dydį rodantys skaičiai ne ką mažiau “tikri” nei kupiūros.

Nesupranta, kad pinigai tėra idėja, ir kokia forma jai yra suteikiama tėra susitarimo reikalas. Valiutos nėra pinigai, auksas nėra pinigai, Bitkoinas irgi nėra pinigai savaime. Pinigais vadiname tai, kam skiriame tokį statusą, pasitikime.   

PASITIKĖJIMAS

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „trust“

Pasitikėjimu grįsta viskas. Tik vesdini pasitikėjimo turime valstybes, ramiai galime vaikščioti gatvėmis, pasakyti labas kaimynui. Teisė veikia dėl pasitikėjimo moralinėmis vertybėmis. Be pasitikėjimo neveiktų ir verslas – todėl ten “sukasi” dideli pinigai, kurie atperka finansines rizikas susijusias su pasitikėjimu kita šalimi (verslu, asmeniu). 

Visi matome kokia velniava dedasi finansų sektoriuje. Kiek metų buvo tempiama su išpūsta derivatyvų rinka. Kiek metų buvo spekuliuojama trafaretinių kompanijų neadekvačią vertę turinčiais vertybiniais popieriais. Kiek prispausdinta popieriukų, su kuriais galima užpakalį valytis (kas žino, gal Venesueloje dabar žmonės tai ir daro…). 

O jei galų gale pinigus patikėtume kam nors kitam: kaip kad Sistemai, kuri šalta, be emocijų? Tokia, kuriai vienodai kam teikti pirmenybę. Tokiai, kuri visada teisinga ir principinga. Tokia kuri stabili. Tokia, kuri išlaisvina kapitalo judėjimą pasaulyje Tokia, kuri nesustos ir nebus “uždaryta”. Tokia, kuri nebankrutuos? …

Tokią sistemą jau turime ir tai tarsi analogų neturintis svetimkūnis. Tai ardomoji apkerpėjusių finansinių struktūrų jėga. Ši jėga laukė tokių aplinkybių, kurios yra dabar – aplinkybių klestėti.

Bitkoinas buvo sukurtas 2008 metais ne ko kito, o finansinio kracho metu. Ir jam nė motais akcijų biržos ar auksas. Jis dainuoja savo dainą. Visos verčių koreliacijos (tiek akcijų, tiek aukso atžvilgiu) atsitiktinės. 

STEBĖTINI ŽENKLAI   

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „signs to watch“


Jei vis dar juokiatės skaitydami šį straipsnį, stebėkite šiuos tikėtinus įvykius ekonomikoje ir kaip į tai reaguoja Bitkoino kaina: 

  • Kai prasidės infliacija (kai kur ir hiperinfliacija).
  • Kai bus masiškai pardavinėjamas nekilnojamas turtas. 
  • Kai akcijos kris dar mėnesį laiko.
  • Kai naftos kaina kris dar žemiau.
  • Kai bankai pritrūks pinigų.
  • Kai bankai pradės bankrutuoti. 
  • Taip toliau…

Stebėkit. Galbūt tai šansas. Stebėkit ir patys sau atsakykit. Atsidarykit grafikus ir stebėkit. 

PABAIGAI: FAKTAI

Faktas Nr.1: iš būsimų 21 milijono šiuo metu turime daugiau nei 18 milijonų Bitkoino vienetų. Iš jų bent 20-30% prarasta visam laikui. 

Faktas Nr.2: milijardams žmonių milijonų Bitkoinų neužteks (kiekvienam po 1 neužteks). Šiandien turime 7,784 milijardo žmonių vienetų.

Pasižiūrėkit kaip augam: https://countrymeters.info/en/World 

Faktas Nr. 3: iki „halvingo“ lieka mažiau nei 50 dienų. Šis įvykis svarbus tuo, nes jis užtikrina nepaneigiamą defliacinę Bitkoino prigimtį: https://www.bitcoinblockhalf.com/

Faktas Nr. 4: virusio velniava dedasi visame pasaulyje, o visuotinis ekonomikos sulėtėjimas pasaulyje tuo pat metu yra BEPRECEDENTIS. Šį kartą krizės šaltinis yra produktų tiekimo grandinės griūtis – nuo to kenčia visi aplinkui ir be išimties.

Faktas Nr. 5: tikėtina, kad meksikietiško alaus virusas yra priežastis paspartinusi finansinės krizės atėjimą. Jei virusas įvardijamas pačios krizės kertine priežastimi – tokie žmonės meluoja. Finansinė sistema jau ilgai buvo leisgyvė ir būtų sugriuvusi anksčiau ar vėliau.

Labai tikėtina, kad blogiausio dar nematėm. Žodžiu, skaudės. Gal net ir labai. Todėl apie “finansinį morfiną” pagalvoti verta. Beje, auksas irgi puiki investicinė priemonė. Ypač auksiniai dantys.

Taika. Galvokit savo galva.


Paremti