Bitkoinas yra paveiktas likvidumo krizės

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „bitcoin crisis“

Bitkoino rinkos analitiko ir investicinio fondo “Morgan Creek Digital” Anthony Pompliano nuomone, šiandien Bitkoinas savo elgesiu rinkoje labai panašus į auksą – jie krenta drauge. Taip vyksta dėl to, nes šis investicinis turtas yra pavaldus likvidumo krizei – staiga išaugusiam poreikiui valstybinei valiutai. 

Vien per praėjusią savaitę auksas neteko 10% savo vertės, o savo ruožtu Bitkoinas beveik 50%, kurio kainos koreliacija aukso atžvilgiu pradėjo didėti dar nuo sausio mėnesio.

 

didėjanti Bitkoino ir aukso kainos koreliacija

Didžiąja dalimi šiandien pastebimą likvidumo krizę sukėlė nesustabdomas COVID-19 viruso plitimas. Likvidumo krizė pasižymi tuo, jog per trumpą laiką didelis kiekis investuotojų ryžtasi iškeisti savo aktyvus (investicijas) į valstybines valiutas. Toks staigus investuotojų elgesys neišvengiamai smukdo ir pačias rinkas.

Likvidumo krizė stebėta ir 2008 metais finansinės krizės metu, kuomet dėl didelio likvidumo poreikio aukso vertė krito apie 30%. 

Manytina, kad didelis Bitkoino kainos kritimas šią savaitę įvyko dėl tradicinėse rinkose sukeltos inercijos – nemaža dalis investavusių į Bitkoiną taipogi turėjo akcijų ir aukso, o vos tik viruso suvaldymo situacija tapo sunkiau nuspėjama, remiantis išgyvenimo instinktais ėmė viską išparduoti dėl “saugių” grynųjų. Tikėtina, kad kita dalis investavusių į Bitkoiną jį pardavė vien dėl baimės, kad šio kaina dar labiau kris. 

“GRINDYS” PASIEKTOS?

Bitkoinas ir likvidumo krizė

 

„grindys“ ties 3,6 tūkst. USD riba

Penktadienį, kovo 13d. vienoje didžiausių keityklų „Bitmex“ Bitkoino kaina buvo pasiekusi apie 3,6 tūkst. JAV dolerių ribą. Po 15 minučių Bitkoino kaina siekė jau apie 5 tūkstančius. Toks užtikrintas kainos šuolis (išpirkimas) rodo, kad toli gražu ne visa į Bitkoiną investavusių žmonių dalis jį nori galutinai išparduoti – 3,6 tūkst. riba nebuvo toleruotina

Tikėtina, kad įvykus didžiajam savaitės Bitkoino išpardavimui tuo pačiu metu spėjome atsikratyti ir “silpnomis rankomis” (angl. weak hands), investuotojais, kurie į Bitkoiną investavo trumpam laikui, siekiant gaudyti bangas ir užsidirbti iš jo trumpalaikio volatilumo. Jei tai tiesa, didžioji Bitkoiną turinčių investuotojų dalis yra fundamentalistai, kurių tikėjimas Bitkoino verte ir potencialu palaiko Bitkoino kainos stabilumą sunkiausiu metu.

KAS TOLIAU?

A. Pompliano nuomone, JAV Federalinio Rezervo vykdoma JAV ekonomikos stimuliacija (1,5 trilijono JAV dolerių, kurie netrukus bus „įmesti“ į rinką), gali lemti naują investuotojų antplūdį, šiems ieškant stabilią vertę palaikančių aktyvų. Turint omenyje, kad jau gegužės mėnesį įvyks Bitkoino padalijimas (angl. halving), tai gali lemti jog investuotojų dėmesys vėl atsigręš ne tik į auksą, bet ir į Bitkoiną. Jei taip nutiktų, tai be abejonės būtų vienas svarbiausių įvykių pačios kriptovaliutų rinkos istorijoje – tai gali būti eksponentinės integracijos šansas.

Pagyvensim, pamatysim…