Kaip pirkti kriptovaliutas

Jeigu susidūrėte su klausimu kur ir kaip pirkti kriptovaliutas, perskaitę šį straipsnį kriptovaliutas galėsite pirkti užtikrintai.

Bene patikimiausias būdas įsigyti kriptovaliutų yra per didžiąsias kriptovaliutų keityklas, tokias kaip Binance ar Kraken. Šiame straipsnyje apžvelgsime kaip prekiauti per Binance platformą, kadangi ši siūlo bene didžiausią kriptovaliutų įvairovę.

Kaip žinia, renkantis investuoti ne tik į bitkoiną, galima tikėtis sulaukti didesnio pelno, tačiau, tai kartu ir kur kas rizikingiau. Siekiant priimti tinkamus investavimo sprendimus, rekomenduojama skirti laiko kriptovaliutų rinkos ir pasirinktų projektų/kompanijų veiklos analizei.

Visgi, jeigu jus domina investavimas tik į kelias didžiąsias kriptovaliutas kaip bitkoinas ar eteriumas, galite rinktis ir Kraken.

Pagrindinė taisyklė: Nepaisant į kokias kriptovaliutas investuotumėte, investuokite tik tiek, kiek esatę pasirengę prarasti.


1 žingsnis: Registracija

Norint prekiauti kriptovaliutomis per Binance jums reikės susikurti dvi atskiras paskyras, prisiregistruoti prie: Binance Jersey, kurioje galėsite iškeisti valiutą į bitkoiną; ir Binance.com, į kurią galėsite atsisiųsti nusipirktą bitkoiną ir nusipirkti norimų kriptovaliutų. Jei rinksitės Kraken platformą papildomai kitur registruotis nereikės.

Registruojantis turėsite suvesti savo el. paštą, o dėl didesnio saugumo sugalvotam slaptažodžiui rekomenduojama naudoti bent 8 simbolius, iš kurių bent vienas simbolis turėtų būti didžioji raidė ir skaičius. Kaip ir minėta, paskyras turite susikurti tiek Binance Jersey, tiek ir Binance.com platformose, kurioms galite naudoti tą patį el. paštą jei tik norite.


2 žingsnis: Dviejų faktorių autentifikacija (2FA)

Siekiant padaryti savo paskyrą saugesnę, rekomenduojama aktyvuoti dviejų faktorių autentifikaciją (2FA). Aktyvavus šią funkciją, jungiantis prie paskyros ir siunčiant lėšas reikės suvesti specialų kodą, randamą jūsų telefone, Google Authenticator programėlėje.

Aktyvuoti dviejų faktorių autentifikaciją sistema jus paprašys pirmą kartą prisijungus prie savo paskyros (kitu atveju 2FA galite aktyvuoti eidami į security – saugumo nustatymus, ir ties Google Authentication spausdami enable).

Toliau sekite platformos pateikiamas instrukcijas. Čia jums prireiks jūsų telefono, kuriame turėsite įdiegti Google Authenticator programėlę. Šioje programėlėje su jūsų paskyra susietą kodą naudosite kas kartą jungiantis prie paskyros ir pervedant lėšas. Turėkite omenyje, kad tiek Binance Jersey, tiek Binance.com paskyroms sukurti kodai bus skirtingi. Būkite tikri, kad sukuriant 2FA kodą, taip pat išsisaugojote (užsirašėte) ir 16 skaičių bei raidžių kombinaciją – ji jums pravers, jei prarastumėte prieigą prie telefono, dingtų jame esantys duomenys. Daugiau informacijos kaip aktyvuoti 2FA apsaugą savo paskyroms rasite čia.

Įdomu tai, kad Kraken keitykla suteikia galimybę sukurti atskirus 2FA kodus ne tik prisijungimui, bet ir pinigų įnešimui/išėmimui, kriptovaliutų pirkimui.


3 žingsnis: Informacijos patikra

Tam, kad sėkmingai įneštumėte pinigus į savo paskyrą, pradžioje turite atlikti informacijos patikrą, suvedant savo asmeninius ir gyvenamosios vietos adreso duomenis bei suteikiant adreso tikrumą patvirtinantį įrodymą (skenuotą dokumentą). Adreso patvirtinimo reikės pinigus įnešant į Binance Jersey ir Kraken paskyras. Tuo tarpu Binance.com adreso tvirtinti nereikia – tik asmeninius duomenis. Binance.com paskyroje pinigus galite įnešti su debetine kortele, tačiau imamas bent 3% mokestis. Siekiant išvengti papildomo apmokestinimo, rekomenduojama sekti žemiau pateikiamus žingsnius atliekant informacijos patikrą Binance Jersey paskyroje.

Suvedant asmeninius duomenis, duomenys turi atitikti jūsų asmens dokumente esančius duomenis. Sklandumo sumetimais rekomenduojama naudoti tik lotyniškas raides ir vengti lietuvių kalboje naudojamų raidžių (č, š, ę, ė ir pan.).

Kai tik duomenis suvesite, nuspaudus Submit būsite paprašyti pradėti jūsų asmens dokumento patikrą – turėsite pateikti savo paso, asmens tapatybės kortelės ar vairuotojo teisių nuotrauką. Būkite tikri, kad yra matomi visi 4 dokumento kampai, kad matosi jūsų parašas. Dokumentas turi būti spalvotas ir negali būti juodai balta kopija.

Pateikus asmens dokumento kopiją, duomenys bus patikrinti 1-3 darbo dienų bėgyje. Kai tik asmens duomenys bus patvirtinti, tada galėsite patvirtinti savo adresą.

Reikalavimuose rašoma, kad adreso patvirtinimui galite pateikti:

  • Komunalinių paslaugų sąskaitą (dujų, elektros, vandens, interneto, laidinio telefono). Mobilaus telefono ar automobilio parkavimo sąskaita netinka. Sąskaita negali būti senesnė nei 3 mėnesiai.
  • Banko išrašą, išduotą jūsų vardu, kuris yra nesenesnis nei 3 mėnesiai. (Bankų nuorodos, pensijų išrašai, draudimo polisai, pavedimų išrašai netinka).
  • Valstybinės institucijos siunčiamą korespondenciją, nesenesnę nei 6 mėnesiai. (Korespondencija iš privačių įmonių, nevyriausybinių organizacijų ir kitų įstaigų, kurios nėra valstybinės valdžios įstaigos, nebus priimama).

Visgi, turint omenyje, kad lietuvių kalba yra unikali savo struktūra ir semantika, gali kilti neaiškumų pateikiant vieną iš aukščiau išvardintų dokumentų. Siekiant sklandumo gyvenamojo adreso patvirtinimo procese, rekomenduojama iš savivaldybės gauti pažymą dėl deklaruotos gyvenamosios vietos ir ją išversti į anglų kalbą vertimų biure, vertimą patvirtinant notaro antspaudu. Vėliau vertimo kopiją nuskenuokite ar nufotografuokite.

Pateikus pasirinktą dokumentą laukti reikės panašiai kaip ir asmeninių duomenų patvirtinimo atveju.


4 žingsnis: Pinigų įnešimas

Nors ir Binance.com jau suteikia būdą kriptovaliutas įsigyti debetine kortele, tačiau to daryti nerekomenduojama dėl taikomo pinigų įnešimo/ konvertavimo mokesčio, kuris galis siekti 3% ir daugiau nuo pervedamos sumos. Naudojant tiek Binance Jersey tiek Kraken paskyras pinigus galėsite persivesti tiesiogiai iš savo banko sąskaitos be jokių papildomų mokesčių.

Tam, kad įneštumėte pinigus Funds skiltyje pasirinkte Deposits.

Pavyzdyje įnešama suma yra 500 eurų

Toliau pasirinkite euro valiutą ir suveskite norimą įnešti sumos dydį. Nuspaudus Submit bus sukurtas užsakymas depozitui ir sistema lauks 20 dienų kol įnešite nurodytą sumą.

Depozito užsakymas pateiktas

Užsakymas depozitui sukurtas. Pavedimui naudokite šiame puslapyje pateikiamą informaciją. Pavedimą galite atlikti tik iš banko sąskaitos registruotos tokiu pat vardu kaip ir jūsų paskyra. Pavedimo paskirtyje nurodykite Reference/Note kodą – šis kodas yra susietas su jūsų paskyra. Kai atliksite pavedimą, pinigai jūsų paskyroje turėtų atsirasti per 3-5 valandas.


5 žingsnis: Bitkoino pirkimas

Kai tik pinigai atkeliaus, galėsite pirkti bitkoiną. Eikite į Funds skiltį, o tada pasirinkite Balances. Prie bitkoino vertę (BTC) reprezentuojančios eilutės paspauskite Trade ir pasirinkite BTC/EUR porą, o tada būsite nukreipti į keityklą.

Pasirinkite Market ir 100%

Kai būsite nukreipti į keityklą, šiek tiek žemėliau (po kainos diagrama) rasite žalią Buy BTC pirkimo mygtuką. Rekomenduojama pirkti už rinkos kainą, viršuje nuspaudžiant ant Market. Žemėliau nuspaudus ties 100% žyma, pirkimo užsakymui bus pateikta visa jūsų turima pinigų suma. Galiausiai nuspauskite žalią pirkimo mygtuką ir bitkoinas bus nupirktas iš karto. Tokia pat veiksmų seka galioja ir norint bitkoiną parduoti, iškeisti į eurus. Tą padaryti galite dešiniau esančioje skiltyje.

Turėkite omenyje, kad savo Binance Jersey paskyroje už eurus galite nusipirkti ir Eteriumo (ETH), Binance Coin (BNB), Litecoin (LTC) ar Bitcoin Cash (BCH) kriptovaliutų sekdami tokius pačius žingsnius kaip ir perkant bitkoiną.

6 žingsnis: Bitkoino siuntimas

– – – Jeigu norėjote nusipirkti tik bitkoino ar kitų aukščiau išvardintų kriptovaliutų, tolimesnių žingsnių galite nesekti. Visgi turėkite omenyje, kad turimo bitkoino į šias kriptovliutas iškeisti negalėsite. Tuo tarpu Kraken platformoje bitkoiną į kitas kriptovaliutas iškeisti galėsite, tačiau, jų pasirinkimas bus ribotas.

Norint siųsti bitkoiną, Funds > Balances skiltyje ties bitkoino eilute pasirinkite Withdrawal.

Tam jog pervestumėte bitkoiną, turite nurodyti gavėjo (šiuo atveju savo Binance.com paskyros) adresą ir jį pavadinti. Amount laukelyje suveskite norimą siųsti bitkoino kiekį. Siuntimui bus paimamas 0.00050000 bitkoino mokestis (apie 4.5 EUR).

Savo Binance.com paskyros bitkoino adresą rasite prisijungus prie paskyros ir ties Wallet skiltimi nuspaudę Spot Wallet.

Pasirinkite Deposit

Kairėje pasirodžiusiame meniu pasirinkite Deposit.

Ties Coin laukeliu iš kriptovaliutų sąrašo pasirinkite BTC, o dešinėje bus pateiktas jūsų paskyros bitkoino adresas, kurį nukopijuokite.

Adresą įklijuokite į Binance Jersey paskyroje atidarytą langą. Ir apačioje suveskite siunčiamą bitkoino kiekį. Viską suvedus, nuspauskite Submit.

Tada į savo el. paštą gausite laišką, kuriame turėsite dar kartą patvirtinti pavedimą. Pavedimą patvirtinus, bitkoinas turėtų atkeliauti per pusvalandį.

Turėkite omenyje, kad tokiu pat būdu galite į savo paskirą persiųsti ir kitas kriptovaliutas, tačiau kiekvienai jų adresas skirsis – akylai patikrinkite adresus, nes jei siųsite kriptovaliutą į ne jai pritaikytą adresą, galite lėšas prarasti negrįžtamai!


7 žingsnis: Kitų kriptovaliutų pirkimas

Kai tik bitkoinas pasieks jūsų Binance.com paskyrą, galėsite įsigyti kitų kriptovaliutų.

Ties Trade skiltimi pasirinkite Basic variantą ir būsit nukreipti į supaprastintą keityklos sąsają.

Pavyzdyje norima nusipirkti Chainlink kriptovaliutos, žymimos LINK trumpiniu (visas kriptovaliutas ir informaciją apie jas galite rasti coinmarketcap.com svetainėje). Viršuje dešiniame laukelyje suveskite norimos kriptovaliutos simbolį ir nuspauskite ant žemiau pateikiamos valiutų poros – šiuo atveju tai LINK/BTC.

Nuspaudus Market kriptovaliuta bus nupirkta už momentinę rinkos kainą. Šiuo atveju už pervestus 500 EUR išeina 128 LINK vienetai.


PABAIGAI

Sveiki atvykę į skaitmeninių pinigų pasaulį! Nuo šiol galite sėkmingai investuoti ne tik bitkoiną, bet ir kitas kritptovaliutas!

Toliau rekomenduojame perskaityti straipsnį kaip saugiai saugoti kriptovaliutas, kuriame sužinosite kaip tinkamai apsaugoti savo skaitmeninį turtą.