Vokietijos verdiktas: Bitkoinas yra legali finansinė priemonė

Kovo pradžioje Vokietijos finansinių paslaugų priežiūros federalinė tarnyba „BaFin“ atsakinga už šalies finansų reguliavimą oficialiai pripažino kriptovaliutas kaip finansines priemones, kartu įnešant daugiau teisinio apibrėžtumo.

Kovo 2d. “BaFin” pranešimu spaudai buvo pareikšta, kad nuo šiol kriptovaliutos yra klasifikuojamos kaip skaitmeninės vertės išraiškos vienetai, atskiriami pagal šiuos požymius: 

  • Vienetai nėra išleisti, o jų vertė nėra garantuojama nei centrinio banko nei valdžios organo iniciatyva;
  • Vienetai neturi legalaus valiutos ar pinigų statuso;
  • Vienetai gali būti naudojami fizinių asmenų ar įmonių kaip mainų ar mokėjimo priemonė;
  • Vienetai atitinka investicijos paskirtį;
  • Vienetai gali būti siunčiami ir saugomi elektroninėje erdvėje. 

Pranešime spaudai taipogi pažymima, kad kriptovaliutos neturėtų būti lyginamos su skirtingais elektroninių pinigų tipais, kurie turi būtient jiems taikomą teisinį reguliavimą. 

IŠVADA? 

Nepaisant to, kad BaFin sprendimu kriptovaliutos nebuvo prilygintos skaitmeniniams pinigams, buvo oficialiai pripažintas jų investicinis potencialas

Vokietija ir toliau išlieka tarp šalių lyderių Europoje pagal teisinį reguliavimą kriptovaliutų atžvilgiu. Dar 2019 metų pabaigoje, Vokietijos parlamentas priėmė įstatymą, kuriuo nuo 2020 metų pradžios šalies bankams leista prekiauti ir saugoti kriptovaliutas.  

Tikėtina, kad nuo šiol tiek Vokietijos gyventojai, tiek verslai noriau rinksis investuoti į Bitkoiną ir alternatyvias kriptovaliutas, šitaip prisidedant prie globalaus kriptorinkos stiprėjimo bei blokčeino technologijos sklaidos.

Tegyvuoja Bitkoinas.


Paremti